صفحه اصلیفتق HERNIAزیبایی و تناسب اندامجراحي دستگاه گوارشتعیین وقت اینترنتیتماس با ما
 
» درمان چاقی با بالون معده

بالون معده Balloon

 

بالون معده  یک روش کاملاً سرپایی و غیر جراحی بوسیله اندوسکوپی برای کمک به کاهش وزن کسانی که به چاقی دچارند و نمی خواهند یا نمی توانند از روش های دیگر کنترل وزت استفاده نمایند ، کاربرد دارد . در این سیستم پزشک متخصص با استفاده از انددوسکوپ پس از بررسی معده از طریق دهان بالون را در معده قرار می دهد . جنس بالون از سیلیکون نرم ساخته شده و از طریق یک لوله با مایع یا هوا ( بسته به نوع بالون ) پر شده و آزادانه شناور می گردد و با پر کردن بخشی از فضای داخل معده باعث سیری کاذب و در نتیجه باعث کاهش وزن می گردد. قرار دادن بالون در معده ، معمولاً بین 20 تا 30 دقیقه طول کشیده و بیمار پس از یک مراقبت پزشکی کوتاه مدت ، می تواند به منزل باز گردد . خارج کردن بالون حداکثر پس از 6 ماه و بوسیله آندوسکوپی انجام می گردد.

 

عوارض احتمالی بالون

بیمار ممکن است تا چند روز پس از گذاشتن بالون ، احساس تهوع و استفراغ ، سنگینی در شکم ، گاهی درد دوره ای در پشت و شکم را داشته باشد . در این صورت بیمار بهتر است با پزشک خویش مشورت نموده و از داروهای احتمالی مورد تجویز او استفاده نماید . ممکن است در بعضی از بیماران عوارض دیگری مثل ریفلاکس ، ترش کردن و نفخ شکم ظاهر گردد که قابل درمان است . بدیهی است هرچه مهارت پزشک در بالون گذاری بیشتر باشد ، احتمال این عوارض کمتر خواهد بود .

 

کاهش وزن بالون معده

درک این نکته که این سیستم وسیله ای جهت کمک به کاهش اشتها و وزن بوده و باید همراه با یک رژیم غذایی نظارت شده بکار گرفته شود ، اهمیت زیادی دارد . مقدار وزنی که یک بیمار از دست می دهد بستگی به رعایت دقیق رژیم غذایی او دارد . در این مدت ارجح است زیر نظر یک تیم پزشکی متشکل از متخصص تغذیه ، روانشناس و مشاور ورزش به اصلاح شیوه زندگی ، ایجاد انگیزه و کنترل در خوردن ، تصحیح عادات غذایی و فعالیت های بیشتر ورزشی اهتمام ورزیده تا لاغری ناشی از این کاهش وزن را حفظ نماید .

عوارض چاقی چیست؟

چاق شدن بیش از حد به دلیل اثرات منفی بر روی سلامتی و تغییرکیفیت زندگی یک مساله جدی است. اگر شما نیز از مشکلات غیرقابل کنترل وزن خود رنج می برید، لازم است که مطالب بیشتری درمورد بیماری خود و جدیدترین روش های درمانی آن را بدانید.

عواقب خطرآفرین چاقی عبارتند از: دیابت، فشار خون، افزایش کلسترول، بیماری های قلبی و عروقی، قطع تنفس هنگام خواب، سردردهای مزمن، بیماری های کبدی، بی اختیاری ادراری، آرتروز و آرتریت، نازائی، کمردرد، اختلالات روانی و افسردگی

 BMI چیست؟

همانطور که هر فرد برای خود قد و وزن مشخصی دارد، BMI یا شاخص توده بدنی هر فرد نیز خاص خود اوست و به صورت زیر تعیین می شود:

(وزن) kg

________=BMI

2(قد بر حسب متر)

درمان های انواع چاقی بر حسب BMI

30-25

*اگر BMI فرد بین 25 تا 30 باشد در رده اضافه وزن بوده و بهترین روش درمانی رژیم غذایی و ورزش می باشد.

35-30

*اگر BMI فرد بین 30 تا 35 باشد در رده چاقی درجه 1 یا متوسط بوده و روش درمانی بالون معده از درمان های این گروه می باشد.

40-35

*اگر BMI فرد بین 35 تا 40 باشد در رده چاقی درجه 2 یا شدید بوده و بهترین روش  درمانی باندینگ یا حلقه دور معده می باشد.

40 به بالا

*اگر BMI فرد بیشتر از 40 باشد در رده چاقی درجه 3 یا مفرط بوده و تنها روش درمانی جراحی بای پس معده خواهد بود.

توجه داشته باشید که ممکن است در شرایط جسمی و روحی خاصی بنا به تصمیم پزشک، روش درمانی شما تغییر نماید. پس روش درمانی خاص خود شماست و نباید آن را به اطرافیان خود توصیه کنید. ما می توانیم درمورد تمامی روش ها به شما آگاهی دهیم و کمک کنیم تا بهترین روش را انتخاب نمایید.

BMI بین 5/18 تا 25 در حد طبیعی می باشد


 تعیین وقت اینترنتی
 نام و نام خانوادگی :
 سن :
 پست الکترونیک :
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 نحوه آشنايي با دكتر :شبکه های اجتماعی
تبلیغات اینترنتی
دوستان و آشنایان
سایر
 توضیحات :
جراحی زیبایی و لاغری
 
جراحی دستگاه گوارش
 
تعیین وقت اینترنتی
 


بازديد اين صفحه : 5766
بازديد امروز : 194
کل بازديد سایت : 2799570
بازديدکنندگان آنلاین : 3
زمان بارگزاری : 0/1406 ثانیه
فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه